neděle 4. března 2012

Tomáš Čelko (SK) a jeho vstup do sezony 2012

První myšlenka při založení tohoto blogu byla prezentovat zde zkušenosti a výsledky členů a uživatelů běžecké obuvi Inov-8. Založil jsem Czech&Slovak Inov-8 tým, který sdružuje osobnosti z jednotlivých odvětví běhu a dnes si můžete přečíst pár řádků o tom, jak vstoupil do sezony 2012 Tomáš Čelko, loňský medailista světového poháru v běhu do schodů.
Pred tyzdnom sa mi v nedelu podarilo na Majstrovstvach Slovenska v atletike v hale ziskat bronzovu medajlu na 800 metrov v case 1:55,69 som prekvapil hlavne špecialistov, bol to moj jediny pretek v hale a dopadol vyborne. V priprave na letny svetovy pohar v behu do schodov pokračujem dalej, odskočil som si otestovat formu na schodoch do Londyda a dopadlo to tiež vyborne...

V roku 2011 som obsadil, ako všetci určite viete, celkové tretie miesto. 
Vačšine bežcom do schodov sa sezona začala behom v New Yorku a ďaľšimi pretekmi v USA. V Europe sa prvy vyznamnejši pretek konal 1.3. v Londýne kde už nechybalo ani Slovensko. Viac ako 1200 bežcov sa snažilo čo najrýchlejšie dostať na vrchol 47 poschodovej, najvyššej bodovy Londýna, TOWER 42. Pretek Vertical Rush s 920 schodmi a prevýšenim 183 metrov najlepšim ubehne tesne okolo 4 minút.  Časom 4:28s som obsadil vyborne 3 miesto za nemcom Doldom a talianom Rugom.
Start do sezony sa podaril, dalši pretek okruhu vertikalrunnig ma čaka vo švajčiarskom Basileji 21.4.  Z celkovo 9 vybranych pretekov(New York, Londyn, Basel, Berlin, TaiPei, Ho Chi Min City, Milano, Singapur, Sao Paolo) sa každemu pretekarovi vyberaju 4 najlepšie umiestnenia a traja najlepši dostavaju letenku na finale v Sao Paole v decembri.


Žádné komentáře:

Okomentovat